niedziela, 29 listopada 2015

Zamkowa Choinka Pokoleniowa

Zamkowa Choinka Pokoleniowa

Towarzystwo Miłośników Andrychowa - już po raz kolejny zaprasza dzieci, młodzież szkolną i dorosłych mieszkańców andrychowszczyzny do wspólnej zabawy ubierania choinki świątecznej pod nazwą "Zamkowa Choinka Pokoleniowa".

Spotkanie to zorganizowane zostało w ramach otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych w Gminie Andrychów w 2015 r. TMA dostało dotację na organizację spotkania w ramach zadania - „Podtrzymywanie i upowszechnianie tradycji narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej”: „ Kultywowanie regionalnych tradycji i zwyczajów związanych z obrzędami ludowymi na terenie Gminy Andrychów”.

Celem imprezy, która odbędzie się w dniu 7 grudnia 2015 roku w godz. 10.00 – 12.00 w Izbie Regionalnej (Pałac Bobrowskich) jest podtrzymywanie tradycji zdobienia choinek świątecznych w naszym regionie, poprzez własnoręczne wykonanie ozdób i dekoracji choinkowych podobnych tym, jakimi dawniej przystrajano świąteczne drzewka.

Ozdoby powinny być wykonane z naturalnych materiałów i surowców takich jak: drewno, słoma, wydmuszki jaj, zasuszone owoce, kwiaty, zioła, szyszki, ciasto itp., może też być użyty papier, bibuła, materiały tekstylne.

Jeżeli ktoś nie zdąży wykonać ozdoby, niechaj przyjdzie i poszuka inspiracji na świątecznym drzewku w sali pałacowej.

Tak ubrana choinka będzie zdobiła Izbę Regionalną w okresie do 6 stycznia 2016 roku.
Serdecznie zapraszam do Izby Regionalnej mieszczącej się w Pałacu Bobrowskich do udziału w tej sympatycznej świątecznej zabawie pokoleń!

Kilka zdjęć z pierwszej „Zamkowej Choinki Pokoleniowej” w 2006 roku..

Rok 2008.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz