czwartek, 11 lipca 2013

BIG JUMP 2013 nad Wieprzówką !

Klub Gaja serdecznie zaprasza wszystkich Polaków do udziału w międzynarodowej akcji BIG JUMP - inicjatywy na rzecz czystych rzek, potrzebnych ludziom i zwierzętom. 14 lipca 2013 r. (w niedzielę) o godz. 15.00 w wielu miejscach Europy na znak solidarności z rzekami, ludzie będą wchodzić do rzek, jezior, potoków, stawów i mórz. Zapraszamy w tym dniu do wejścia do wody, do najbliższego akwenu ! Akcja BIG JUMP 2013 Polska odbędzie się od Beskidów po Morze Bałtyckie.W maju tego roku Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach wraz z Towarzystwem Miłośników Andrychowa i Stowarzyszeniem Inicjatyw na Rzecz Środowiska "Montanum" zgłosiły Wieprzówkę do konkursu „Rzeka Roku 2013”. Udało nam się zakwalifikować do finału ! We wrześniu drogą internetową odbędzie się głosowanie . O tym, która rzeka zdobędzie tytuł Rzeki Roku zadecydują internauci. http://www.klubgaja.pl/news/149.
Chcielibyśmy przyłączyć się do akcji BIG JUMP zapraszając Was w najbliższą niedzielę nad naszą rzekę - [b]Wieprzówkę ![/b] ! Mile widziane dzieci i młodzież, gdyż zaplanowaliśmy dla nich super zabawę - malowanie kredą wielkiego pstrąga i innych zwierząt naszej rzeki oraz wycieczkę ścieżką dydaktyczną „Dolina Wieprzówki” z Panem Janem Zielińskim – jej autorem. Pokażemy Wam najpiękniejsze miejsca nad naszą rzeką , zanurzymy nogi w jej chłodnych bystrzach, posłuchamy kojącego szumu i przyglądniemy się bogatemu życiu rzecznego kamieńca. Będzie również pamiątkowe zdjęcie ! To idealny sposób na aktywne spędzenie letniego niedzielnego popołudnia , połączony z zabawą i odpoczynkiem !
Program imprezy:
godz. 14.30 - zbiórka na placu (parkingu) przy OSP w Rzykach – malowanie kredą
godz. 15.00 - wspólna fotografia przy „pstrągu” , następnie przejście fragmentem ścieżki dydaktycznej „Dolina Wieprzówki”
godz. 16.30 – zakończenie

Zespół Szkół Samorządowych w Rzykach
Towarzystwo Miłośników Andrychowa
Stowarzyszenie Inicjatyw na Rzecz Środowiska „Montanum”

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz