wtorek, 23 września 2014

II GMINNY KONKURS PLASTYCZNY "LUBIĘ TO MIEJSCE"

II GMINNY KONKURS PLASTYCZNY
"LUBIĘ TO MIEJSCE"

12 czerwca 2014 roku w Izbie Regionalnej Towarzystwa Miłośników Andrychowa zostały ogłoszone wyniki oraz nastąpiło wręczenie nagród zwycięzcom II Gminnego Konkursu "Lubię to miejsce". Organizatorem konkursu byli wychowawcy świetlicy szkolnej Zespołu Szkół Samorządowych w Sułkowicach – Bolęcinie. Celem konkursu było: poszerzanie wiedzy uczniów o regionie, który zamieszkują, promowanie gminy Andrychów jako punktu skupiającego wiele ciekawych i atrakcyjnych miejsc oraz motywowanie uczniów do rozwijania uzdolnień twórczych podczas zajęć świetlicowych. Uczestnikami tegorocznego konkursu byli uczniowie szkół podstawowych z terenu Gminy Andrychów, którzy uczęszczają do świetlic szkolnych. Uczestnicy przygotowywali swoje prace rysunkowe i malarskie w świetlicy. Prace były poświęcone miejscom znajdującym się na terenie Gminy Andrychów, które zdaniem ucznia są ciekawe, charakterystyczne, atrakcyjne i warte zobaczenia.
W konkursie klas 1-3 SP wzięły udział 4 prace z dwóch szkół i wszyscy autorzy makiet otrzymali wyróżnienia z uwagi na ogromny wkład pracy dzieci, pomysłowość i estetykę wykonanych prac.
Wyróżnienia:
1.       Nikodem Gancarczyk, Mateusz Bury, Piotr Małysiak (kl. I) „Plac zabaw” ZSS w Roczynach
2.       Anna Kocia (kl. I) „Zaczarowane miejsce – plac zabaw” ZSS w Roczynach 
3.    Martyna Gibas (kl. III) „Andrychowski staw” ZSS w Targanicach
4.    Weronika Rożek, Wiktoria Bizoń (kl. III) „Kocierz” ZSS w Targanicach
Spośród 10 prac w kategorii klas 4-6 Jury w skład, którego weszli członkowie Towarzystwa Miłośników Andrychowa: pan Jan Zieliński (prezes TMA) oraz panie Maria Skrzypiec i Teresa Putek, przyznało nagrody:
I miejsce - Kamil Bizoń (kl. 5) z ZSS w Zagórniku za makietę „Gmina Andrychów pełna atrakcji”
II miejsce – Kinga Jopek (kl. 5) z ZSS w Inwałdzie „Basen w Andrychowie”
III miejsce - Sara Naim, Oliwia Chmiel (kl. 4) z ZSS w Sułkowicach- Bolęcinie za makietę „Kapliczka na Przełęczy Inwałdzkiej”
Martyna Fierdonek, Adrian Pilarczyk (kl. 5) z ZSS w Roczynach za makietę „Park zabaw”
Specjalne Wyróżnienie TMA oraz organizatorów za makietę „Kościół Najświętszej Maryi Panny w Inwałdzie” dla: Karoliny Kruźlak, Agnieszki Lachendrowicz, Filipa Osowskiego i Konrada Mydlarza (kl. V) z ZSS w Inwałdzie.

Po części oficjalnej uczestnicy konkursu wzięli udział w warsztatach etnograficznych zorganizowanych przez Izbę Regionalną TMA.  Brak komentarzy:

Prześlij komentarz