wtorek, 23 września 2014

Warsztaty edukacyjno-plastyczne

Warsztaty edukacyjno-plastyczne
w Izbie Regionalnej
od stycznia do lipca 2014 roku:

Warsztaty tkackie „Jak to ze lnem było” – 2 grupy (Szkoła Podstawowa nr 4, międzynarodowa grupa polsko-francuska)


22 maja 2014 roku gościła w Izbie Regionalnej grupa młodzieży polsko-francuskiej. Oprócz zwiedzania zbiorów zgromadzonych w Izbie Regionalnej i zapoznania się z krótką historią andrychowszczyzny, młodzież uczestniczyła w interaktywnych warsztatach tkackich.Warsztaty „Moje miasto-moja gmina” – 1 grupa (zuchy z Hufca Andrychów)

Warsztaty „Wieprzówka” – 2 grupy (Gimnazjum Rzyki, Szkoła Podstawowa z Roczyn)

Warsztaty „Malowanie na drewnie” klasy od I – III (kwiaty, kogutki, koniki, kotki, motyle) (kwiecień-czerwiec) - 17 grup (Szkoła Podstawowa nr 4)
23 maja 2014 roku Izba Regionalna gościła kolejną grupę dzieci na zorganizowanych warsztatach edukacyjno - plastycznych. Warsztaty te zostały zorganizowane na zamówienie nauczycieli ze Szkoły Podstawowej nr 4 z Andrychowa dla klas od 1 do 3. Dzieci w ramach zajęć przygotowywały prezenty na Dzień Mamy i Taty.
Warsztaty „Abecadło z chlebem” – 1 grupa (Przedszkole nr 4 z Andrychowa)

Chłopska Szkoła Biznesu” – 1 grupa (Ochotniczy Hufiec Pracy oddział z Andrychowa)

Warsztaty z gliną” - 1 grupa (Zespół Szkól ZDZ w Andrychowie)

Warsztaty etnograficzne 1 grupa (uczestnicy konkursu „Lubię to miejsce”)

12 czerwca 2014 roku - Po części oficjalnej rozdawania nagród, uczestnicy konkursu „Lubię to miejsce” wzięli udział w warsztatach etnograficznych zorganizowanych przez Izbę Regionalną TMA.
Warsztaty przyrodnicze” – 1 grupa (półkolonia)

Warsztaty „Malowanie na płótnie” – 4 grupy (Rzyki, Targanice, Roczyny, Dom Kultury)

2 lipca 2014 roku dzieci z Gminy Andrychów biorące udział w półkolonii, gościły w Izbie Regionalnej Towarzystwa Miłośników Andrychowa. Oprowadzane przez Panią Marię Skrzypiec miały okazję zapoznać się ze zbiorami zgromadzonymi w Izbie, wysłuchały ciekawych historii dotyczących naszego regionu oraz brały udział w warsztatach specjalnie dla nich zorganizowanych. Po zajęciach zorganizowano wystawę prac malarskich przez nich wykonach.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz